Heyecan fırtınasının galibi Tofaş!91-88

0
16
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi 3. maçında Fenerbahçe Doğuş, Tofaş’a konuk oldu.
Temposu oldukça yüksek başlayan maçın ilk çeyreğinde Tofaş, Tony Crocker ile etkili olurken, Fenerbahçe cephesinde Ahmet Düverioğlu ve Luigi Datome’nin savunmada yaşadığı sıkıntılar ön plana çıktı. Çeyreğin ilerleyen bölümlerinde Melli ve Dixon’ın etkili oyunuyla skor üstünlüğünü sağlayan Fenerbahçe, Tofaş’ın skoru dengelemesine engel olamadı ve çeyrek 26-26 eşitlikle sonuçlandı.
Yüksek temponun devam ettiği ikinci çeyrekte ise Fenerbahçe dış atışlarla skor üretimi sağlarken Tofaş, Sarı Lacivertliler’i yaptığı tam saha baskıyla hataya ve top kayıplarına zorladı ve  skorda öne geçmeyi başardı. Bursa temsilcisi bu baskıyla ilk yarıyı 49-52 önde kapattı.
İlk yarıda Tofaş adına Crocker ve Kadji 13’er sayıyla en skorer oyuncular olurken, Fenerbahçe’de Dixon ve Guduric 9’ar sayıyla mücadele etti.
Üstünlüğünü 3. çeyreğe de taşıyan Tofaş, son çeyreğe 68-67 önde girmeyi başardı.
Son çeyrekte sık sık çizgiye gelerek skor üretimi sağlayan Tofaş, son saniyelere 86-88 geride girdi. Çizgiye gelen Henry ile skoru eşitleyen Tofaş, Fenerbahçe topu oyuna sokarken Sarı Lacivertliler’de Dixon hücum faul yaptı ve hücum hakkı Bursa temsilcisine geçmiş oldu. Adından Mejia ile 3’lük bulan Tofaş bitime 3 saniye kala 91-88 öne geçti. Fenerbahçe mola alırken son hücumdan Melli ile yararlanamadı ve Tofaş karşılaşmadan 91-88’lik skorla galip ayrılarak seride durumu 2-1’e getirdi.

Yorumlar

Yorumlar