Kanarya, Tofaş karşısında domine ederek kazandı!103-63

0
21

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi final serisi 1. maçında, Fenerbahçe Doğuş Ülker Sports Arena’da Tofaş’ı konuk etti.

Maça taraftar desteğiyle tempolu başlayan Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu’nun bulduğu sayılarla skor üstünlüğünü eline geçirirken, 2:30 dakika geride kalırken skoru 10-2’ye getirdi ve Tofaş molası geldi. Sonraki bölümde Fenerbahçe farkı çift hanelere çıkardı ve skoru 17-6’ya getirdi. Çeyrek boyunca oyun üstünlüğünü sürdüren Sarı Lacivertliler bu bölümü 21-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte oyunda tansiyon artarken, oyuncular arasında gerginlikler yaşandı. İki tarafın da savunmalarını sertleştirdiği bu bölümde Tofaş’ta Tony Crocker üst üste 1 teknik, 1 sportmenlik faul alarak oyun dışı kaldı. Artan gerilimi lehine çeviren Fenerbahçe farkı giderek açarken, Sarı Lacivertliler soyunma odasına 47-30 üstün girdi.

Fenerbahçe adına ilk yarının en skorer ismi 12 sayıyla Brad Wanamaker olurken, Tofaş cephesinde Tony Crocker 8 sayı kaydetti.

İkinci yarının başında Raymar Morgan ve Nicolo Melli arasında yaşanan gerginlik sonucu Morgan’ın diskalifiye edilmesiyle, Tofaş rotasyonu daha da daralırken, Fenerbahçe farkı 30 seviyesine çıkardı ve ilk 4 dakikayı 62-32 önde geçti. Fenerbahçe’nin Tofaş’ı sürklase ettiği bu çeyreğin ardından Sarı Lacivertliler son periyoda 80-42 önde girdi.

Son çeyrekte her iki takım da rotasyon oyuncularını sahaya sürerken, Fenerbahçe Doğuş karşılaşmadan 103-63’lük skorla galip ayrıldı.

12 oyuncusundan da sayı bulmayı başaran Fenerbahçe bu sonuçla final serisinde 1-0 öne geçmiş oldu.

Yorumlar

Yorumlar