Son şampiyon kupaya veda etti!0-2

0
11

Güney Kore’nin daha çok net gol pozisyonuna girdiği ​ilk yarı, 3 dakikalık uzatmayla birlikte, 0-0 kapandı.

İkinci yarı oynanırken 50. dakikada İsveç’in Meksika’ya gol attığı haberiyle Almanya, maçı en azından 0-1 kazanmaktan başka şansının kalmadığı bir duruma geldi.

57. dakikada çare olarak savunmadan Khedira yerine tecrübeli golcü Gomez oyuna girdi.

Ama diğer maçta 62. dakikada İsveç’in kazandığı penaltıyı gole çevirip Meksika karşısında 2-0 üstünlük sağlamasıyla Almanya’nın işi daha da zora girdi.

73. dakikada İsveç’in 3. golü attığı haberi geldi. Bu kez de Almanya’nın Güney Kore’yi bir golle yenmesi halinde gruptan çıkacağı ve Meksika’nın eleneceği durum oluştu.

90 dakika dolarken 6 dakka uzatma verildi. 90+2’de Güney Kore gol attı ama ofsayt bayrağı kalktı. Video yardımca hakem VAR’a başvuruldu.

Ve Güney Kore VAR onayıyla 1-0 öne geçti, Almanya’nın umutları tükendi.

90+6’da Güney Kore uzun bir topla çıkıp 2. golü kaydetti. VAR’dan ‘ofsayt değil’ onayı gelmesiyle gol verildi. Almanya için FIFA 2018 Dünya Kupası’nda ‘son yazısı’ çıktı.

90+9’da maç bitti.

İngiliz futbolunun efsane golcüsü Gary Lineker, ”Futbol 22 kişinin oynadığı ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur” sözünü değiştirdi:

”Futbol basit bir oyundur. 22 adam 90 dakika boyunca bir topu kovalar ve sonunda her zaman Almanlar kazanmaz. Önceki versiyon tarihe gömülmüştür.”

Yorumlar

Yorumlar