Trabzonspor’da teknik direktörlüğe 5 aday…

0
15

Süper Lig’de beklentileri karşılayamayan Trabzonspor’da bu hafta için yönetim gelecek sezon için toplanacak. Trabzonspor’da Sosa ve Kucka gibi maliyeti yüksek isimlerle de masaya oturacak. Transfer yasağını kaldıran Bordo-mavililer önce iç transferle ilgili sorunları halledecek. İlk hedef teknik direktörü belirlemek. Ahmet Ağaoğlu ve ekibinin listesinde 5 isim var. Karadeniz Fırtınası’nın gündeminde 5 isim bulunuyor: Tolunay Kafkas, Sadi Tekelioğlu, Mustafa Reşit Akçay, Giray Bulak, Samet Aybaba. Samet Aybaba’nın favori olduğu Mustafa Reşit Akçay’ın da alternatif isim olduğu belirtiliyor.

Başkan Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, futbolculara, teknik heyete ve yurt dışındaki bazı kulüplere yaklaşık 100 milyon TL’lik bir ödeme gerçekleştirdi ve kısa vadede ödenmesi gereken borçları kapattı. Artık sportif başarı için yoğun mesai harcamaya başlayan Ağaoğlu, bu hafta içerisinde gelecek sezon için kritik adımlar atacak. Önce Rıza Çalımbay’dan boşalan teknik direktörlük koltuğunu doldurmak isteyen Trabzonspor’un patronu, takımı tecrübeli ve Fırtına’nın kulüp yapısını bilen birine emanet etmeyi hedefliyor.

Sıcak bakıyor

Bu doğrultuda Sivasspor ile yollarını ayıran ve 2002-2004 yılları arasında Karadeniz ekibini çalıştıran Samet Aybaba’yı takımın başına getirmek isteyen Ağaoğlu, bu hafta içerisinde tecrübeli çalıştırıcı ile pazarlık masasına oturacak. Trabzonspor’a dönmeye sıcak bakan Aybaba’nın, Fırtına’dan gelecek teklifi kabul etmesi bekleniyor. Deneyimli teknik adam ile anlaşılamaması durumunda ise Bordo- Mavili yönetim, listedeki diğer isimlere yönelecek.

Yorumlar

Yorumlar